marcin@marcinbakiewicz.pl

Lipcowy numer Teraz Rocka

Lipcowy numer Teraz Rocka

Numer lipcowy dotarł do mnie z opóźnieniem, wywołanym urlopem. Znalazłem go w swojej skrzynce pocztowej po powrocie z Turcji (o muzycznych tematach, z Turcją związanych pisałem na bieżąco na swoich profilach instagramowym i facebookowym). Mój wkład w ten numer jest większy, niż zwykle, obejmuje nie tylko recenzje winylowe, ale i felieton oraz wywiad z Robem Halfordem.

O kulisach wywiadu pisałem w jednym z wcześniejszych postów na tej stronie, cieszę się, że rozmowa odbiła się sporym echem w polskich mediach. To echo wynika ze wzmianki Roba o coming oucie Andrzeja Piasecznego i ten fragment wywiadu cytowały przeróżne, nie tylko muzyczne, portale internetowe. Zajawka rozmowy znalazła się też na okładce magazynu.

Winylowych recenzji jest pięć. „Jelonek” Michała Jelonka, czyli reedycja jego debiutu, po raz pierwszy na winylu, wydana przez mojego dobrego kumpla Marcina, który tym samym zainicjował nową firmę na rynku płytowym. Kolejną reedycją jest „Live in Munich 1977” formacji Rainbow. Dobry koncert, wydany po raz pierwszy na 3 winylach, czyli w całości (wcześniejsze wersje winylowe były okrajane). Ktoś na discogs napisał, że jakość bootlegowa – nie zgadzam się z tym, brzmi dobrze, lepiej niż recenzowana przeze mnie kilka numerów wcześniej „Black Masquerade”.

Kolejne trzy recenzje to nowości. Pierwszą jest „The Battle At The Garden’s Gate” Greta Van Fleet. Drugą „The Ides Of March” Mylesa Kennedy’ego. A trzecią wydany z okazji ubiegłorocznego Record Store Day „My Honest Face” Irlandczyków z Inhaler. Wszystkie brzmią dobrze, winyl Grety jest naprawdę ładnie wydany, a Inhaler to limit, więc warto się pospieszyć.

Ostatni temat – felieton. Tym razem napisałem o ogromniej ilości muzyki, która trafia codziennie na rynek. Poruszałem już ten temat na tej stronie, ale uznałem, że warto o nim szerzej napisać. A przy okazji mocno rozbudowałem to, co wcześniej tutaj opublikowałem, dodając branżowe, radiowe i osobiste spostrzeżenia i przemyślenia.

Lipiec zapowiada się bardzo ciekawie, co też znajdzie odbicie w Teraz Rocku. Ale nie uprzedzajmy faktów :)…

Miłej lektury!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.