marcin@marcinbakiewicz.pl

Wywiad z Davem Gahanem

Wywiad z Davem Gahanem

Przyznam, że zrobiłem się “wybredny” wywiadowo. Powód jest prosty – chroniczny brak czasu. Ale gdy przychodzi propozycja porozmawiania z frontmanem Depeche Mode – wiadomo, że nie odmawiam! Tym bardziej, że miał to być jedyny wywiad, którego Dave udzielił polskim mediom.

Dostać się do Depeche Mode jest bardzo trudno. Zespół rzadko spotyka się z dziennikarzami, trudno się z nimi spotkać nawet na chwile podczas ich tras koncertowych. Tym razem jednak nie chodziło o DM jako takie, ale o nowy album Dave’a i Soulsavers “Imposter”. Dlatego przed wywiadem otrzymałem dość dobitnie wyrażoną prośbę – żadnych pytań o DM. Zastosowałem się do niej, choć nazwa zespołu z Basildon i jego muzycy przez rozmowę się przewinęli.

Pan Gahan zaskoczył mnie otwartością i gadatliwością. Rozmawiało się bardzo fajnie, na początku pochwalił moją kolekcję winyli, potem rozmawialiśmy o “Imposterze”, a na końcu o jego grze na gitarze. Niestety rozmowa została przerwana przez panią z wytwórni płytowej, która się je przysłuchiwała. A szkoda, bo zadałem mu może 1/3 pytań, które miałem przygotowane.

Wywiad został wyemitowany na antenie Antyradia, może go też przeczytać w grudniowym numerze magazynu Teraz Rock.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *