marcin@marcinbakiewicz.pl

Wywiad z Noodlesem i Dexterem Hollandem z The Offspring

Wywiad z Noodlesem i Dexterem Hollandem z The Offspring

W poprzednim wpisie opisałem minikumulację wywiadową, o której doszło 15 kwietnia 2021 roku. Rzadko się bowiem zdarza, żebym miał dwie rozmowy, niemal jedna po drugiej, chyba że mówimy o festiwalach – tam takie sytuacje są bardzo częste. Ale festiwale to pieśń przyszłości (oby!), na razie wywiady robię z domu, korzystając z Zooma, małego miksera, mikrofonu i słuchawek. O, tutaj można zobaczyć, jak wygląda mój wywiadowy arsenał.

Rozmowa z liderami The Offspring miała być pierwszą tego wieczoru. U nas wybiła 18.00, w Kalifornii 9 rano, więc musiałem chwilę odczekać, bowiem Dexter się lekko spóźnił. Nigdy nie miałem okazji rozmawiać z muzykami tej amerykańskiej kapeli, dlatego bardzo byłem ciekaw, jak będzie. Było bardzo fajnie, Noodles był zdecydowanie rozmowniejszy, Dexter może musiał się rozruszać, a może po prostu tak się panowie dzielą? To też ciekawe i fajne, że rozmawiałem z dwoma muzykami, z reguły rozmawia się z jednym, tym razem pojawiło się dwóch liderów.

O czym rozmawialiśmy? Przede wszystkim o nowej płycie, która następnego dnia miała swoją premierę. To ciekawy moment dla każdego twórcy, więc podpytałem o to, jak się czują na dzień przed wypuszczeniem albumu na rynek. Mała ciekawostka – przed rozpoczęciem wywiadu facet z wytwórni, który rozmowę koordynował powiedział muzykom, że w Azji sprzedaż już się rozpoczęła (niech żyją strefy czasowe!) i że ich album zadebiutował na 1 miejscu rockowej listy sprzedaży Amazona w Japonii. Nic dziwnego, ze obaj muzycy zaczęli rozmowę w dobrych humorach :). Oczywiście pojawiła się i polityka (przy okazji tekstów na płycie) oraz niekonwencjonalne sposoby promocji albumu. Ze spraw pozaalbumowych pogadaliśmy o grach komputerowych (zespół wystąpił w World Of Tanks) oraz o ich wizytach w Polsce. Tutaj zaskoczyłem obu dżentelmenów pytaniem o dziwną regułę fotograficzną, którą otrzymałem, wraz z resztą fotografów przed laty, pracując na koncercie zespołu na Orange Warsaw Festival 2013. Otóż mogliśmy robić zdjęcia muzykom od kolan w górę. Co odpowiedzieli? Zapraszam do wywiadu, który był emitowany na antenie Antyradia (fragmentów można posłuchać w drugiej godzinie 178 odcinka Świeżego Towaru w Antyradiu, rozmowa pojawi się również drukiem, w magazynie Teraz Rock, w numerze czerwcowym. O czym nie omieszkam tutaj przypomnieć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.